Vaše názory

Přidat komentář
Jitka Dobrý den..., musím vám dát za pravdu, že pekárna je opravdu multifunkční zařízení. V pondělí jsme se vrátili z Chorvatska, kde jsme byli 10 dnů. Vezli jsme si s sebou pekárnu i kvásek. Původně jsem si myslela, že si půjčíme od mojí mamky jinou pekárnu a holt budeme dělat chleba s kvasnicemi, ale pak jsme se shodli, že ten už by nám vůbec nechutnal (je to i názor mé 14leté dcery, takže to tak asi je) a vyrazili na cestu i s kváskem. S chlebem tedy problém nebyl, ale nějak jsem podcenila vybavení chorvatských apartmánů... jenže trouba nebyla a hrnec jen jeden, což pro čtyřčlennou rodinu moc není. Tak jsem si na Vás vzpomněla a využila pekárnu jako pomalý hrnec. Udělala jsem v něm 2x guláš, 1 jehněčí na zelenině, vývar a vše naprosto luxusní. Na chalupě máme pomalý hrnec, takže jeho funkci znám a prostě guláš z pomalého hrnce je o level výš. Tak jsem ráda, že mám doma pomalý hrnec v podobě pekárny.

Včera jsem koupila tempeh a byl asi plesnivý, protože měl na sobě černé fleky. Tak jsem si opět na Vás vzpomněla a docela vážně uvažuji o dokoupení sady na tempeh. S manželem uvažujeme, že si od Vás necháme nainstalovat upgradovaný program, že by to ušetřilo spoustu mačkání knoflíků atd.

Když to shrnu, jsem za pekárničku moc ráda a hlavně vám chci poděkovat, že se snažíte ji stále vylepšovat, a to nejen pekárnu, ale že i předáváte spoustu jiných užitečných informacích a rad, prostě jste skvělí!
Jitka J. s rodinou
13.7.2014 14:21
Reiss (Podpora) Děkujeme za nádherné hodnocení a jako protiklad si můžete přečíst i opačný názor - naštěstí jsou podobné již jen vzácností:

Dobrý večer, chtěla jsem si koupit pekárnu a ne přístroj na vaření z mouky. Vaše reklama na internetu je naprosto klamavá. Na videu s nerez nádobou a pokličkami má chléb ve finále hnědou barvu. Já mám pouze uvařenou mouku. Že se nedá v nerez nádobě chleba péct, ale pouze vařit, člověk zjistí, až si vše koupí. Pokud má být chléb upečený podle návodu tehdy, když v těstě přesáhne teplota 93°, je to naprostý nesmysl. To je tak sotva uvařený. A.U.

ODPOVĚĎ: Díky za hezký dopis, ale nevím, jestli se tím ptáte, nebo mi chcete vysvětlit Vaše nové teorie. Fyzika totiž říká, že dokud se z chleba nevypaří voda (a té je tam požehnaně), nemůžete přesáhnout 100°C! Ač nesouhlasíte, držíte dle hodnocení zákazníků nejdokonalejší pekárnu t.č. na světě, která byla po 20 let vyvíjena právě v Čechách. A pokud mi ukážete, nebo dokonce uděláte chleba, který je lepší, než udělám v této pekárně, dostanete odměnu 10.000 Kč. Dobrá nabídka? O.R.

Víte co, jste tak drzý, že pekárnu vrátím. Vaše teorie o tom, že chleba nepotřebuje kůrku, jsou naprosto scestné...! A.U.

Zde si paní dovolím poopravit, protože kůrku si lze vyladit pro věk a činnost každého jedince samostatně a to 3-stupňovým pečením. V každém případě se jedná o názorný příklad, jak „ztuhle“ vypadají orgány i myšlení člověka, který silné vypečené kůrky zbožňuje! O.R.
13.7.2014 14:41
Odpovědět
Michal Dobry den. Velice dekuji za uzitecne informace i zpravodaj. Az dorazi pekarna, tak zacneme zdrave pect a pripravovat i jine veci nez chlebik... K doktorum nechodim, jelikoz neni potreba, a tudiz me takove clanky a informace zajímají. Citim, ze vidite veci spravne a ze delate prospesnout cinnost, proto me take tesi, ze jsme pekárnu Sana objednali prave od Vas.
Preji hezky vikend. Michal M.
3.5.2014 11:49
Odpovědět
Petr Dobry den pane Reiss,jeste jednou dekuji za sobotni kurz, bylo to hodne zajimave. Uvedomil jsem si, ze mi nejak nedosla jedna podstatna vec: jak jste mluvil o tom, ze je dulezite varit vse ve spravnem mnozstvi vody, ktere je dobre pro organismus, tak jsem se chtel zeptat, proc je to tak dulezite, kdyz se stejne pak napiji vody a tim ten spravny pomer zase "porusim". A to nejspis jeste tak ze cim min vody bude v jidle, tim vic se pak napiju. 28.4.2014 14:07
Ota Reiss (Podpora) Ano, unikla Vám informace o vázané a volné vodě. Vázaná ("vrostlá") voda v zelenině nebo vevařená v rýži nejde vylít, ani jednoduše "vyždímat" a proto přímo nastavuje vlhkost všech živin, jež se stanou součástí našich buněk a orgánů. Volná voda má v těle jiné cesty. Např. ředí optimálně krev, tvoří moč, pot, sliny, přelévá se mezi buněčnými cestami apod. Tyto 2 kvality vody se příliš NEOVLIVŇUJÍ a musíme je přilévat při vaření cíleně. Nejvíce je nutné dbát na "vázanou" vodu, vaříme-li dětem, nemocným nebo sportujícím. Těm potřebujeme nastavit správnou kondici svalů ohledně jejich vlhkosti, elasticity či pevnosti. Blíže jsou tyto techniky k vidění na našich kurzech. 28.4.2014 14:20
Odpovědět
Milan Dobrý deň, chcem sa opýtať či je pekárnička Sana určená aj k pečeniu bezlepkového chleba. A ktorú mi odporúčate? Ďakujem za odpoveď. 12.4.2014 08:29
Sanapekarna Děkujeme za optání. Sana je prakticky na všechny možné i ještě neznámé recepty (pokud totiž kdokoliv přijde s receptem, který Sana neumí, ihned jej doprogramujeme, protože lze programovat! I bezlepkové recepty je už dnes možno nastavit tak precizně, že jistě obstojí i Vašim nárokům. Určitě Vám doporučíme variantu nerez (Standard či Exclusive, která má navíc i příslušenství pro bezlepkové sýry TEMPEH). Nejen proto, že nerez formy jsou oproti teflonovým "věčné", ale neuvolňují karcinogenní látky do naší základní potraviny. Případně zavolejte na 608361678. Odkaz: http://ekonomika.idnes.cz/americane-zaluji-vyrobce-teflonu-dqq-/ekonomika.aspx?c=A050720_125931_ekonomika_plz 12.4.2014 12:03
Odpovědět
Věra Dobrý večer,

včera nám dorazila pekárnička Sana, naše první. Jejím vzhledem „naživo“ jsem byla mile překvapena. Ačkoli už byl poměrně pokročilý čas, nedalo mi to, abych ji nevyzkoušela. Ovládání a nastavení je opravdu příjemné a jednoduché. Nadšeně jsme čekali až do půlnoci, kdy měl být náš první celožitný chlebík upečený. Pekárnička si hezky předla, žádné šoky z pípání.  Kolem půlnoci jsem formu s chlebem vyjmula a šla spát. Ráno jsem nedočkavě vyklepla chleba, zvážila ho, abych měla představu a pak dychtivě zakrojila. Na premiérový kousek vypadal celkem dobře a k jídlu byl také. Je mi jasné, že to chce čas a zkušenosti, než to člověku přejde do krve. K pekárně jsem si objednala i kuchařku. Ale přiznám se, jak jsem z pekárny nadšená, kuchařka mě zklamala. Chybí mi v ní podrobnější popis, jak nakládat s kváskem po vytažení z lednice (mám ho z kváskové mapy). Pokud jsem neměla pekárnu, připravila jsem si ho rozmícháním v misce spolu s vodou a moukou a pod fólií nechala asi 12 hodin kynout. V kuchařce jsem se nikde nedočetla, jak tuto proceduru provést pomocí pekárny. Také mi v ní chybí návod a popis nastavení pekárny na větší chléb. Nádoba je na maximum 1, 7 kg, ale návody máte jen na chleby s nižší gramáží. Já potřebuji na víkend na chatu upéct pořádného macka.  Mohla bych poprosit o sdělení těchto informací? Předem moc děkuji za pomoc. Věra
10.4.2014 20:51
Sanapekarna (Podpora) Děkujeme za první dojmy. Z různých dopisů je patrné, že při prvním neúspěchu za vše můžeme my i přes to, že jsme poprvé přinesli na trh pekárnu, která má plně programovatelné všechny programy a kdokoliv si může vše nastavit dle vlastních potřeb. Podobně i „zklamaná“ kuchařka je natolik nabitá novými informacemi, že jste spíše přehlédla všechny souvislosti. Pokud ji otevřete vícekrát, jistě v ní najdete další a další informace, které jste před tím „neviděla“. Dokonce si troufneme říci, že jsme za desítky let vývoje kváskových produktů a multi-pekárničky nenašli jedinou kuchařku, která by takovéto informace podrobně popsala. Buď je neumí, nebo je přísně tají.
A skutečně chybí informace k nastavení? Na str. 13 dole nebo 9 máte barevný rámeček, kdy je chleba hotový bez ohledu na jeho velikost - vše zůstává stejné, až na délku pečení. Tu doladíme teploměrem (stačí jednou a pak čas, kdy nejnižší možná teplota dosáhne středu nebo pod hořejší povrch chleba) a čas natrvalo nastavíme do programu.
Pokud se Vám tedy kvásek nepovedl, a to Vám skutečně zaručit nedokážeme, můžete navštívit náš kurz. Tam Vám garantujeme, že se naučíte nejen vše správně, ale také jak připravit nejlepší chléb pro děti, pro fyzicky pracující, sportovce (a to dokonce pro sprintery, vytrvalce či zápasníky) nebo také pro různé nemoci. Ano, to vše zde vyučujeme. Jediné, co kuchařka neřeší je rychlost přípravy - zda budete kvásek, stejně jako chleba, připravovat několik hodin nebo minut. Jak tedy připravit chleba i kvásek za 7 minut bez ztráty kvality, to je překvapení na našich kurzech!
12.4.2014 13:23
Věra (Podpora) Vidím, že s manželkou odvádíte dobrou a záslužnou práci v oblasti zdraví, o které se hodně zajímám. A po důkladném prohlédnutí a čtení Vaší kuchařky musím uznat, že je toho tam spousta! A dostala jsem chuť postupně vše vyzkoušet. Přijměte, prosím, mou omluvu... Věra

14.4.2014 15:27
Odpovědět
Celkem 149 záznamů