Vaše názory

Přidat komentář
Veronika a Tomáš Zdravím všechny chlebomilce. Posílám foto našeho, vůbec prvního upečeného chleba. Nikdy v životě jsme se o to ani nepokusili, ale musíme se pochválit - chleba je jako ze škatulky a stejně tak samozřejmě i chutná... No a všechny mé „nepřejícné dobré" rádce ze svého okolí asi zklamu, protože pekárna ve sklepě rozhodně neskončí! Mějte se krásně a díky za vše - hlavně za ty neskutečné rady!
Veronika a Tomáš
25.11.2015 23:50
Ota a Petra Reissovi Děkujeme za Vaše dojmy a jsme rádi, že po jediném kurzíku dokážete dělat nejlepší profi-chlebíky i Vy. Jiní takové recepty pilují třeba 10 let a takovou kvalitu nikdy nedocílí. Je to pozdrav pro všechny, kteří nám stále píší, že se jim to prostě nevyplatí!? Reissovi 25.11.2015 23:53
Odpovědět
Veronika Dobrý den. I když se nám zpočátku nechtělo, byli jsme nakonec rádi, že jsme se Vašeho kurzu 14.11. zůčastnili. Hodně jsme si z něho odnesli. K dokonalosti nás sice čeká ještě dlouhá cesta (hlavně v oblasti oděvů a obydlí), ale každá změna k lepšímu je dobrá. Stravou začneme nejdříve a postupně si v domácnosti i vyměníme pár věcí. I když jsem z toho pořád trochu "vyděšená"… Díky kurzu jsem asi konečně přišla na to, co mi způsobuje pokašlávání. Je to cukr a to v jakékoli podobě. Ať už je to Petry zdravý koláč, marmeláda nebo cokoli jiného. To by mě teda nenapadlo. Začala jsem to na sobě testovat a myslím, že je to víc, než pravděpodobné.
Jsem ráda, že se začínáme stávat nezávislými, mimochodem i pro to, jaká je dnes situace Skutečně je třeba se dnes na všechno připravit a se závislostí na cokoliv by to nebylo lehké.
Mlýnek už jsme vyzkoušeli, teď nám v pekárničce roste kvásek a pak se vrhneme na chleba. Máme z těch 2 věcí (mlýnek a pekárna) obrovskou radost! Největší radost ale mám právě z toho pocitu nezávislosti, který mi to dává.
„Léčebnou“ ALOI už nekoupím, protože už sama věřím, že je to pitomost. Práškové minerály už taky nekoupím, když si představím, kolik peněz jsem pročůrala do záchodu... Myslela jsem si, že mi ty minerály fungují, protože po změření PH z moči, bylo zásadité. Jenže po kurzu si začínám uvědomovat, že jediné co se mi tím povedlo, bylo zezásadit moč, ale Bůh ví, jaká je krev. A Vaše tvrzení vlastně potvrzuje nepřímo i moje doktorka, která mi z rozboru krve zjistila obrovské množství vápníku, což se jí samo nelíbilo, ale přitom mám osteoporózu. A to jím tyto zázračné minerály už 2 roky a přesto, že jsem osteoporózu ještě před rokem neměla, teď jí mám - pokud by to fungovalo, tak jak je to možné?
Takže znovu moc děkujeme. Veronika Brno
25.11.2015 23:42
Odpovědět
Daniel Kikta Dobrý den
Uvažuji o koupi pekárny Sana a mám 2 dotazy. Dá se v pekárně vyrobit i normální sýr z mléka? Dále jsem se chtěl zeptat jestli existuje nějaký server, kam lidi píšou recepty pro tuto pekárnu. Moc děkuji a přeji hezký den
22.11.2015 20:55
Ota Reiss Pekárna Sana umí nastavit režimy téměř všech kvasných procesů. Již vyrábíme přes 20 druhů sýrů tempeh, sýry natto, jogurty, kefíry, slady apod. Postupy mléčných sýrů jsou sice složitější, ale kvasné části výroby lze v Saně provádět také. 2/ Zatím nám není známo, že by nějaký podobný servr existoval. Zřejmě ještě není prodáno velké množství těchto pekáren. 25.11.2015 23:34
Odpovědět
Petr Dobrý den, chtěl bych od Vás poradit, jak upéci bezlepkový chléb, u syna objevili poruchu přijmu lepku.
Oproti "běžnému" chlebu, který se mi celkem dařil jas z kvásku tak z droždí, je bezlepkové pečení celkem na vysoké teploty s kratší dobou kynutí.
Stále se mi to nějak nedaří, Buď je chleba na první pohled dobře vykynutý, ale po upečený se horní kůrka propadne a vnitřek chleba je sražený, nebo chleba nekyne. Téměř vždy je horní kůrka méně dopečená než boky. Používám jak směsi od zavedených výrobců a jejich návody - tzn. většinou sušené droždí, nebo je v návodu jeho nahrazení "klasickým" droždím. Případně si směs připravím z bezlepkové mouky.
Proto Vás žádám o Vaše zkušenosti a případné návody a postupy, tipy jak postupovat - jak dlouho nechat chleba kynout, péci, zda nechat po upečení v pekárně, nebo ihned vyjmout...
Případně žádám diskutující, kdo má zkušenosti s bezlepkovým chlebem o radu.
Pekárnu SANA mám s teflonovým povrchem.
Děkuji Petr.
14.10.2015 07:27
Ota a Petra Reissovi Děkuji za dotaz. Pokud byste chtěl umět péci zdravé bezlepkové chleby hned a dobře, pak bychom Vám doporučili kurz, kde byste viděl celý postup. Protože ale trvá asi 7 hodin, pokusím se Vám alespoň ve zkratce ukázat některé chyby, které dělají nejen bezlepkáři, ale i výrobci směsí.
Nejdříve musíme umět tzv. zavádět přírodní kvásek jen z vody a mouky a pomocí něj vyrobit i bezlepkový kvásek. Pak je třeba se naučit kombinovat mouky nasákavých a nenasákavých obilovin (směs obojích je zdravotně problematická), dále doporučujeme znát jak se určuje pekařská a nepekařská mouka (to je například velmi častý problém špatného kynutí nebo padání těsta) nebo čas správného ukončení pečení. Něco je popsáno i v naší kuchařce z nabídky. Možná bude lepší, pokud zavoláte na 608361678.
14.10.2015 14:10
Odpovědět
Mirka Dobrý den, před několika lety jsme u Vás kupovali pekárnu i s kváskem. Předpokládám, že od té doby jste nepřestali péci chléb, takže i kvásek máte stál týž. Chtěla bych se tedy zeptat, jak dlouho máte tento kvásek, který doputoval až ke mně, respektive, kdy jste ho zakládal. Kolik je mu let. Jinak pekárna je stále funkční a stále v permanenci a „pan Kvásek“ je členem domácnosti a s uctivostí je s ním zacházeno a on se nám za to pěkně odvděčuje. Chlebem krmím celé své okolí a všichni jsou nadšení. Díky za informace a celkově díky a ať se Vám dílo daří. Mirka 3.9.2015 13:55
Ota a Petra Reissovi (Podpora) Kvásek rozděláváme asi jednou za rok úmyslně, nedáme na mýty, že čím starší kvásek, tím lepší - podle našeho názoru je to naopak. Po letech totiž nevíme, jestli je stále čístý - nekontaminovaný kvasnicemi apod. Nový totiž nabývá pomaleji a pomaleji znamená kvalitněji! 3.9.2015 13:58
Odpovědět
Celkem 150 záznamů